13 May 2020 @ 08:00 - 17:00

Termen de depunere: 13 mai 2020

Tip call: Job – Tenure Track (Translation, Language Technology & Terminology), University of Innsbruck, Austria

studii de traductologie, cu focalizare pe language technology și terminologie

Tenure Track Position in Translation Studies with a Focus on Terminology and Language Technology, în cadrul Departamentului pentru Studii de Traducere, Facultatea de Limbă, Literatură și Cultură, Universitatea Leopold Franzens din Innsbruck, Austria. Aplicantul trebuie să realizeze, în principiu, cercetare independentă în domeniul terminologiei și language technology, așa cum se utilizează în computer-aided și machine translation, dar și să se ocupe de publicații, de organizarea unor conferințe etc.

Mai multe informații: https://www.uibk.ac.at/fakultaeten-servicestelle/standorte/innrain52f/berufungen/ausschreibungstexte/at_en_trawi-terminologie.pdf?fbclid=IwAR3wjGUYVbiNELIwX8z0sjKDlFlBOoPlHVc7M6H1f70VYu2kkp0J7wEb_xE

13 May 2020