13 May 2020 @ 08:00 - 17:00

Termen de depunere: 13 mai 2020

Tip call: CAREER DEVELOPMENT FELLOWSHIP IN FRENCH, Queen’s College, Universitatea Oxford, Anglia

Științe umaniste, limba și literatura franceză

Queen’s College propune o Bursă de Dezvoltare în Carieră (CDF), pe o perioadă determinată, în limba franceză, timp de cinci ani. Instituția intenționează ca data de începere să fie cel târziu la 31 iulie 2020.

Candidatul va fi obligat:

• să continue un program de cercetare avansată;
  • să predea șase ore pe săptămână pentru Queen’s College, fie în baza unui acord de schimb, fie în schimbul taxelor de școlarizare care urmează să fie remise;
  • să examineze, să joace un rol complet în procesul de admitere și să îndeplinească alte atribuții ale Consiliului de conducere.

Candidatul va avea experiență în domeniul literaturii (două secole de literatură scrisă în limba franceză în perioada modernă: din secolul al XIX-lea și până în prezent). Pot aplica absolvenții oricărei universități (studiu postdoctoral sau echivalent), care se ocupă de cercetare. Candidații eligibili ar trebui să aibă cel mult trei ani de experiență de cercetare post-doctorală până la data de încheiere.

Mai multe informații: https://www.queens.ox.ac.uk/career-development-fellowship-french?fbclid=IwAR0cF2KxkgUsLhLIDnsrSMDuhLsKCSpX4O3gIKwautKAZP59itYx_CtOCxs

13 May 2020