17 November 2019

Termen de depunere: 17 noiembrie 2019

Tip call: 6 burse doctorale – Leibniz ScienceCampus, Universitatea din Regensburg, Germania
Topics: Științe umaniste, științe sociale, cultură și civilizație (studii culturale), lumea transatlantică, globalizarea și internaționalizarea, studii americane, antropologie socială, istorie și politică, conexiuni transregionale (Europa-America) etc. Centrul servește ca o platformă pentru dezvoltarea bazelor conceptuale și metodologice ale studiilor interdisciplinare și transregionale din cadrul Universității din Regensburg.

Finanțarea este în valoare de 1500 euro pe lună pentru maximum trei ani și jumătate (42 de luni). Invităm studenți cu noi proiecte de cercetare doctorală relevante pentru domeniile de cercetare, disciplinele și regiunile reprezentate la ScienceCampus.

Mai multe informații: https://www.uni-regensburg.de/citas/english/leibniz-campus/index.html?fbclid=IwAR3zFHHyNtid79orPNh11-b2qKpdQiIorr_Ia4rr_FwtZ3BeNu_ReikSVzI

e-mail: madalina.chitez@e-uvt.ro

17 November 2019