31 October 2019

Termen de depunere: 31 octombrie 2019

Tip call: Burse de cercetare în științe umaniste și sociale (5-10 luni) – Institutul Polonez de Studii Avansate (PIASt)
Topics: Științe umaniste și sociale, literatură, lingvistică, studii de gen, cultură și civilizație etc. Tematica proiectului este liberă, însă trebuie să fie un proiect de cercetare inovator.

proiecte de cercetare inovatoare prin burse individuale:

o burse de juniori (post-doctorat), care și-au obținut doctoratul în ultimii 10 ani și au experiență de lucru ulterioară ca cercetători, cu cel puțin 3 ani înainte de data solicitării;

o burse pentru seniori / profesori, care au minimum 10 ani de experiență în cercetare, cu normă întreagă după obținerea unui doctorat.

Mai multe informații: https://euraxess.ec.europa.eu/worldwide/asean/polish-institute-advanced-studies-fellowships-social-sciences-and-humanities?fbclid=IwAR1N20638zbGeBak8oR6n0JvV2O-RrxS_HyXp81lpEZ5yYaRg1rtwE4QQLw
Camera 001, e-mail: research@e-uvt.roValy Ceia
e-mail: valy.ceia@e-uvt.roEchipa ROGER