1 May 2020 @ 08:00 - 17:00

Termen de depunere: 1 mai 2020

Tip call: Post vacant – Conferențiar universitar în domeniul Literaturii comparate, The Department of Language and Literature, Norwegian University of Science and Technology (NTNU)

Studii literare – Literatură comparată

Candidatul trebuie să își arate angajamentul și inițiativa atât în cercetare, cât și în predare. Activitatea de cercetare în cadrul studiilor literare este unul dintre obiectivele-cheie ale departamentului. Secțiunea este dedicată dezvoltării proiectelor de cercetare, iar poziția vacantă oferită ar trebui să ajute departamentul să atingă acest obiectiv. Responsabilitățile candidatului, respectiv cerințele pot fi consultate în următorul link.

Mai multe informații: https://www.jobbnorge.no/en/available-jobs/job/185399/associate-professor-in-comparative-literature?fbclid=IwAR2_ZJRQqYwFuL79KOUwlEQwkKwyteIvyuvZxnis3kBJuKPv3veCWK-0kEk

1 May 2020