15 April 2020 @ 08:00 - 17:00

Termen de depunere: 15 aprilie 2020

Tip call: Job – Computational Linguistics; Text/Corpus Linguistics: Visiting Professor, Pomona College

Computational Linguistics, Text/Corpus Linguistics

Departamentul de Lingvistică și Științe Cognitive din cadrul Pomona College angajează un profesor invitat (visiting professor) de lingvistică pentru anul universitar 2020-2021. Cei cu experiență didactică semnificativă sunt îndeosebi încurajați să aplice. Se caută un lingvist care folosește metodologii bazate pe computational/corpus; acesta va preda Corpus Linguistics, mai multe secțiuni de introducere în lingvistică și un alt curs în domeniul de expertiză. Suntem deschiși lingviștilor din orice sub-domeniu, atâta timp cât aceștia sunt pregătiți să predea cursuri pe metode computaționale, bazate pe corpus.

Mai multe informații: https://linguistlist.org/issues/31/31-1176.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

15 April 2020