29 May 2020

Termen de depunere:

29 mai 2020

Tip call: Funcție full-time în cadrul School of International Liberal Studies, în domeniul Digital Humanities, Universitatea Waseda, Tokyo, Japonia

Digital Humanities (științe umaniste digitale)

o funcție universitară în cadrul Universității Waseda din Tokyo, în domeniul Digital Humanities. Candidatul trebuie să aibă un background consistent în ceea ce privește domeniul științelor umaniste, dar și al informaticii. Se preferă specializări precum Social Media Analytics and Multimodal Communication, Spatial Data Analysis and Mapping, Digital Art History, Digital Musicology, Digital History, Digital Teaching and Learning, Visual Analytics. Start of employment: 1 aprilie 2021.

Mai multe informații: https://eadh.org/news/2020/03/05/jobposting-full-time-faculty-position-digital-humanities-waseda-university-tokyo?fbclid=IwAR2_P4jIGw0gZUupPwrgpkpI9mBOmJ2YpF_ek8wntUFYoFjMIaH-QhZmc04

29 May 2020