EEA&Norway Grants

11 February 2022 @ 08:00 - 17:00

Termen de depunere: 11 februarie 2022

Tip call: EEA&Norway Grants

Domenii prioritare: incluziune social, democrație și educație cetățenească, îmbunătățirea incluziunii populației rome, proiecte care vizează sinergia cu cercetarea, dezvoltarea afacerilor, inovare și IMM-uri, energie regenerabilă, energie eficientă, securitatea energiei

Contribuția la reducerea inechității economice și sociale în Spațiul European Economic și consolidarea relațiilor dintre statele EEA și România. Obiectivul general al finanțării e reprezentat de dezvoltarea cunoștințelor și a capitalului uman din România. Concret, proiectul urmărește: dezvoltarea calității și a relevanței educației în România (la toate nivelurile); facilitarea mobilităților studențești și a staffului; cooperare și parteneriate între sistemul educațional și piața muncii; dezvoltarea profesională a personalului didactic; o mai bună incluziune a populației rome.

Mai multe informații: http://www.eea4edu.ro/wp-content/uploads/2017/11/CALL_VP_2017_EN.pdf

11 February 2022