18 October 2019

Termen de depunere: 18 octombrie 2019

Tip call: 60 de burse de un an, disponibile absolvenților de doctorat – Max Weber Programme, European University Institute, Florența, Italia
Topics: o Științe sociale
o științe umaniste
o istorie
o alte domenii adiacente

o Bursa oferă o subvenție de 2000 de euro pe lună pentru diverse proiecte originale în domeniile anterior menționate. MWP este deschis solicitanților eligibili (5 ani de la finalizarea doctoratului). Prioritate au persoanele care abia au finalizat doctoratul și nu au avut anterior o bursă post-doctorală.

Mai multe informații: Max Weber Programme
Camera 001, e-mail: research@e-uvt.roValy Ceia