27 March 2020

Termen de depunere:

27 martie 2020

Tip call: Funcția de lector în domeniul lingvisticii de corpus, Universitatea din Lancaster

Corpus linguistics (lingvistică de corpus), studii cantitative

funcția de lector în domeniul lingvisticii de corpus, în cadrul Departamentului de Lingvistică și Limbă Engleză de la Universitatea din Lancaster. Aceasta este o poziție permanentă, cu îndatoririle împărțite între predare și cercetare. Este necesar ca cel care candidează pentru această poziție să aibă doctoratul și experiență relevantă de cercetare în lingvistica de corpus. Candidații care se concentrează pe cercetare în analiza registrelor, în limba engleză pentru scopuri academice și/sau aspecte cantitative ale lingvisticii de corpus (metodologie, statistici și corpus design) sunt încurajați să aplice.

Mai multe informații: https://hr-jobs.lancs.ac.uk/Vacancy.aspx?ref=A2975

27 March 2020