16 March 2020 @ 23:00

Termen de depunere: 16 martie 2020

Tip call: Cinci posturi de cercetător în analiza datelor culturale în H2020 finanțat de ERA Chair, CUDAN, Universitatea din Tallinn, Estonia

științe umaniste, media, artă, comunicare, digital technologies

o Cercetare în zona analizei datelor culturale, cu scopul de a înțelege interacțiunea culturală, dinamicile culturale, dar și evoluția culturală, prin cercetare multidisciplinară. Posturi de cercetare finanțate sunt: două posturi în domeniul media, artă, comunicare, 2 posturi în domeniul științelor umaniste și un post în domeniul tehnologiilor digitale.

Mai multe informații: https://www.tlu.ee/en/taxonomy/term/84/research-fellow-cultural-data-analytics?fbclid=IwAR1t821OQJcMy0w-PiEkbd0C7sKCY4mCNCKwYkKmjrMIxooB6CNZNSVe_3A

16 March 2020